Центральний аероклуб України
налічує вже понад 80-річну історію.
Саме тут навчалися підкорювати небо
цілі покоління пілотів.
![CAK.png](/images/2017/04/18/CAK.png)
![ChaykaHist.png](/images/2018/05/08/ChaykaHist.png)
У 1936 році в Україні вже діяло 27 аероклубів в їх числі - Київський аероклуб ТСОавіахіму, створений 23 квітня 1934 року. Невеликий вогнище ентузіастів планерного, авіаційного та парашутного спорту створив Оргкомітет, який в стислі терміни зміг перетворити аероклуб в осередок масової авіаційної пропаганди серед молоді.
У травні 1941р. на базі Київського аероклубу створюється льотна школа ВПС РККА. Літальними апаратами для підготовки були УТ-2, У-2 і К-5. Після завершення навчання в аероклубі курсанти направлялися до військових училищ. А в пам'ятному 1941 році Чайка стала базою для школи пілотів ВПС Робітничо-селянської Червоної армії. 11 випускників аероклубу стали Героями Радянського Союзу. Після війни аероклуб відновив свою діяльність і в травні 1948р. був перетворений в Центральний аероклуб ДОСААФ УСССР, а в 1964 р перейменований в Республіканський авіаційно-спортивний клуб ДОСААФ УРСР.
![U2.png](/images/2018/05/08/U2.png)
![DSC07344.png](/images/2018/05/08/DSC07344.png)
![1948.png](/images/2018/05/08/1948.png)
![img002.png](/images/2018/05/08/img002.png)
У 1973 на аеродромі Чайка знімалися кадри бойових вильотів з знаменитого кінофільму "В бой идут одни старики" в головній ролі з Леонідом Биковим. Фільм який став культовим для усіх молодих хлопців СРСР, які мріяли стати льотчиками.
![img001.png](/images/2018/05/08/img001.png)
![Logo1976.jpg](/images/2018/05/08/Logo1976.jpg)
Перший і єдиний в СРСР чемпіонат світу з вищого пілотажу проходив в 1976р. м.Києві, аеродром ЧАЙКА. У світовому масштабі це був VIII чемпіонат світу. Детальніше......
![championship1976.png](/images/2018/05/08/championship1976.png)